|
”Vi havde ikke de store forventninger fordi vi ikke havde hørt dig "live" men kun havde læst de anbefalinger som ligger på jeres hjemmeside. Vi håbede selvfølgelig at det var godt, så vi var nok lidt nervøse og spændte. Jeres hjemmeside virker i øvrigt meget inspirerende og er meget spiselig og nem at overskue. Heldigvis blev jeg meget rolig da jeg så dig og den ro du udstrålede. Det var et virkeligt godt oplæg fra dig. Den gode vekslen mellem praktiske øvelser, latter, seriøsitet og eksempler fra hverdagen var utrolig givende og så krydret med din jyske stemme og charmerende ydre !!! Du tog fat i nogle dybe og dystre emner, omsatte dem til vores praksis med humoristisk kant og en sød spydighed. Vi var meget underholdt og jeg har fornemmet at de fleste af kollegaerne fik sat tankerne i gang og vendt fokus mod det positive.”Ganløse Skole leder Jacob Loessl & Ganløse idræts-SFO Souschef Maria Buch. tilbage forside |
Infocus
- Læs om Allans livsbekræftende syn på passioneret selvdisciplin i denne fine artikel fra Magasinet Psykologi.- Ønsker i at nedbringe sygefraværet hos jer?
Så klik lige her.
Referencer
-
Optimering af samarbejde og relationer
"Tak for to meget gode dage, det er det bedste kursusforløb vi har haft!!"
-
Foredrag - Lyst til nuet
"Endnu engang tak – ALLE i landet burde have fornøjelsen af dig!"
-
Procesdag om intern trivsel
"Tak for en fantastisk dag på Skarrildhus. Alle deltagere var ellevilde!"
-
Kick Off om identitet og samarbejde
"Teoretisk velfunderet og underholdende facilitering med udsyn og fokus. Vi er meget tilfredse!"
Se alle referencer
”Vi havde ikke de store forventninger fordi vi ikke havde hørt dig "live" men kun havde læst de anbefalinger som ligger på jeres hjemmeside. Vi håbede selvfølgelig at det var godt, så vi var nok lidt nervøse og spændte. Jeres hjemmeside virker i øvrigt meget inspirerende og er meget spiselig og nem at overskue. Heldigvis blev jeg meget rolig da jeg så dig og den ro du udstrålede. Det var et virkeligt godt oplæg fra dig. Den gode vekslen mellem praktiske øvelser, latter, seriøsitet og eksempler fra hverdagen var utrolig givende og så krydret med din jyske stemme og charmerende ydre !!! Du tog fat i nogle dybe og dystre emner, omsatte dem til vores praksis med humoristisk kant og en sød spydighed. Vi var meget underholdt og jeg har fornemmet at de fleste af kollegaerne fik sat tankerne i gang og vendt fokus mod det positive.”